Творче об'єднання "Бес прелюдии" вітає Вас
Неділя, 24.09.2023, 06:28:44
Меню сайту

Категорії каталога
Інформагентство "Біс-news" [123]
Все найцікавіше ось тут!!!

Форма входу

Друзі сайту

Вечеринки в Черновцах. Молодёжный клуб DRUZI

Офіційний сайт гурту Н.Три

Команда КВН Оптом Дешевше

Офіційний сайт гурту 'Серцевий Напад'

ЧП «Кортеж»


Курс доллара Курс евро Курс рубля
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Locations of visitors to this page Хмарка тегів:
Головна » Статті » Інформагентство "Біс-news" » Інформагентство "Біс-news"

Українкам хочуть підвищити шлюбний вік
Законопроект у співавторстві народних депутатів Миколи Томенка, Віталія Коржа, Євгена Суслова та Олени Бондаренко передбачає, що мінімальний шлюбний вік для жінок повинен зрівнятися з чоловіками і становити 18 років. Нині ця норма прописана у Сімейному кодексі – 17 і 18 років відповідно.

Така різниця є дискримінаційною щодо статевої зрілості, кажуть автори проекту. Крім того, зрівняння віку передбачає Конвенція ООН з прав дитини, де йдеться, що людина з 18 років досягає фізичної, інтелектуальної та психологічної зрілості. Депутати також пропонують підняти мінімальний шлюбний вік для виняткових випадків. Нині, за рішенням суду це можливо з 14 років, а автори змін вважають, що доречною буде межа у 16 років.

В інтерв’ю Deutsche Welle автор проекту Сімейного кодексу, доктор юридичних наук Зореслава Ромовська зазначила, що питання шлюбного віку було дискусійним давно. Ще при обговоренні Сімейного кодексу автори взяли до уваги рекомендації міністерства освіти, яке оперувало статистикою, що багато дівчат вагітніють і народжують ще у школі, тобто у віці до 17 років. А також тоді врахували фізіологічні та психологічні властивості жіночого організму, пояснює Ромовська. Вона вважає, що статистика досі не змінилася. «Шлюбного віку я б не чіпала. І залишила б 17-18 років. Бо це питання потребує серйозного обговорення. Депутати мають оперувати статистикою, знати думку гінекологів, психологів, юристів, і зрештою суддів. Ми повинні взяти судову статистику, а з якого ж віку звертаються жінки за правом на шлюб. То що, краще їй робити аборт, бо іншого виходу не буде? Тут слід все врахувати», - каже юрист.

Встановлення кодексом виняткового мінімального шлюбного віку 14 років віддало це питання на розсуд суддів, які бачать у суді дійових осіб, враховують конкретні обставини та інтереси всіх сторін. Наприклад, шлюбні традиції національних меншин: ромів чи то татар, які одружуються і народжують дуже рано.
Категорія: Інформагентство "Біс-news" | Добавив: DjRomcio (04.06.2011)
Переглядів: 541 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Створено DjRomcio 2008-2023