За даними російських психіатрів, жителі мегаполісів через надлишок інформації та постійних страхів набагато частіше страждають на психічні відхилення, ніж їхні співвітчизники в малих містах.
З іншого боку, у мешканців великих міст більше можливостей розрядити нервову систему у розважальних та культурних установах, повідомили напередодні Всесвітнього дня психічного здоров'я, що відзначається щорічно з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я 10 жовтня, лікарі-психіатри.
Керівник Центру правової та психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях, професорМихайло Виноградов зауважив, що на психічне здоров'я мешканців мегаполісу впливають три основні аспекти.
Перший - це надлишок справ. Величезна кількість зустрічей, численні транспортні потоки як суспільного, так і особистого автотранспорту, велика загазованість і забрудненість, в тому числі й у метро, здатні викликати різні нервові розлади організму, зазначив Виноградов.
"Другий аспект - люди не витримують інформаційної атаки мегаполісу, і вони починають дезорієнтувати", - сказав професор.
Третій фактор - це ризик бути пограбованим, убитим, згвалтованим тощо, вважає психіатр.
"До речі, діти можуть потрапити під машину, можуть потрапити до рук педофілів, навіть можуть бути вбитими у власній школі", - сказав Виноградов.
Разом з тим, у жителів мегаполіса більше умов, які можуть допомогти заспокоїти психіку, вважає керівник відділу екологічних і соціальних проблем психічного здоров'я Державного наукового центру соціальної і судової психіатрії імені Сербського професор Борис Положій.
"Мегаполіс надає дуже широкі можливості для відпочинку. Тут вибір величезний, колосальний у порівнянні з малими містами", - сказав він.
Можливостей розрядитися у жителів мегаполіса значно більше, тому люди самі повинні замислюватися вчасно про спорт, про медицину, щоб підтримувати своє здоров'я.
У той же час, за словами Положія, жителі мегаполісу дуже відокремлені, наприклад, не знають сусідів в обличчя, оскільки просто не спілкуються з ними. Крім того, люди у великих містах часто женуться за "великими грошима", що також не може не позначатися на психічному здоров'ї.
|