Давно відомо, що хороший і міцний сон є запорукою здоров'я. У зв'язку з цим багато вчених до цих пір сперечаються про те, скільки саме годин ми повинні відводити на відпочинок, щоб не піддавати себе ризику захворіти тією чи іншою недугою, а також до чого може привести відхилення від цієї норми.
І начебто очевидно – чим більше спиш, тим краще себе відчуваєш, проте американські дослідники з Йельського університету на сторінках журналу Diabetes Care спростували це, здавалося б, безперечне твердження, пише neboley.com.ua.
Вивчивши зв'язок між тривалістю сну і ризиком захворювання цукровим діабетом у чоловіків середніх років, учені зайвий раз підтвердили, що недосип збільшує шанси поповнити ряди діабетиків. Проте при цьому виявилось, що занадто тривалий сон ще небезпечніший.
У масштабному дослідженні, яке велося впродовж більше 15 років, об'єктом спостереження стали більше 1 тис. чоловіків, не страждаючих діабетом. Їх розділили на 3 групи: що недосипають (відводять на сон менше 6 годин на добу), що сплять рівно стільки, скільки потрібно (7-8 годин) і справжніх сонь (більше 8 годин на добу).
Як і передбачалося, тих, хто захворів діабетом з першої групи, виявилося вдвічі більше, ніж таких же представників другої групи, а ось захворюваність серед любителів поспати виявилася вищою в три рази. Іншими словами, графік риски є щось ніби параболами.
У зв'язку з цим учені прийшли до висновку, що зв'язок між тривалістю сну і ризиком захворіти діабетом обумовлений гормональними чинниками. Крім того, вони також нагадали, що подібна залежність була виявлена в попередніх дослідженнях відносно хвороб серцево-судинної системи, а також діабету у жінок.