Творче об'єднання "Бес прелюдии" вітає Вас
Неділя, 24.09.2023, 05:16:03
Меню сайту

Категорії каталога
Інформагентство "Біс-news" [123]
Все найцікавіше ось тут!!!

Форма входу

Друзі сайту

Вечеринки в Черновцах. Молодёжный клуб DRUZI

Офіційний сайт гурту Н.Три

Команда КВН Оптом Дешевше

Офіційний сайт гурту 'Серцевий Напад'

ЧП «Кортеж»


Курс доллара Курс евро Курс рубля
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Locations of visitors to this page Хмарка тегів:
Головна » Статті » Інформагентство "Біс-news" » Інформагентство "Біс-news"

Американські вчені відкрили дві нові групи крові
Група вчених з Університету Вермонту додала до широко відомих I, II, III та IV груп крові ще дві: Ленджеріс (Langereis) та Джуніор (Junior). Вони були виділені на основі відкритих науковцями двох транспортних білків: ABCB6 та ABCG2, які містяться у кров’яних клітинах. Огляд роботи дослідників на чолі Браяном Белліфом був опублікований в лютневому номері журналу «Nature Genetics».

«Раніше було відомо тільки 30 білків, які відповідали за основні типи крові, — розповідає Белліф, — проте зараз їх кількість зросла до 32».

Наукова робота була б неможлива без міжнародної співпраці: дослідження велись в Вермонті та Парижі і де в чому спирались на дані, отримані японськими вченими з Центрів крові Червоного Хреста в Осаці та Хоккайдо.

Обидва виявлені білки пов’язані з протипухлинною стійкістю, і можуть мати велике значення для лікування різних видів раку, зокрема молочної залози, повідомляє сайт Вермонтського університету.

Проблеми, пов’язані з переливанням крові груп Ленджеріс та Джуніор, — це скоріше рідкість, проте існує ризик для деяких етнічних груп. «Більше 50 000 японців мають Джуніор-негативну групу та може зіткнутися з проблемами переливання крові або мати несумісність матері і плоду», — пише Белліф.

Крім відомих 4 основних груп крові, Міжнародне товариство переливання крові визначає двадцять вісім додаткових: Даффі, Кідд, Дієго, Лютеранську та інші. Ленджеріс та Джуніор в їх список не входили, хоча антигени до цих типів крові були виявлені кілька десятків років тому у вагітних жінок, які мали імунологічну несумісність з плодом. Генетична основа цих антигенів була пояснена тільки зараз дослідниками з університету Вермонту.

Відкриття вчених має велике значення для переливання крові та трансплантації.

«Оскільки трансплантація органів розвивається, ми робимо все від нас залежне, щоб добре підібрати сумісність, — говорить Белліф, — проте іноді тканина або трансплантований орган, який, здавалося, мав гарну сумісність, не приймався — і пожертвувана тканина відторгалась, що могло призвести до багатьох проблем і смерті».

Науковці не знали, в чому полягає причина відторгнення, але поясненням можуть бути відкриті білки. Браян Беліфф говорить, що вони зустрічаються не тільки в крові японців, але й інших етнічних груп, наприклад, європейських циган. В крові американців білки ABCB6 та ABCG2 теж можна знайти, проте рідше.

Група науковців планує продовжують пошуки нових білків: кажуть, саме вони можуть пояснити невирішені проблеми, які існують у сфері переливання крові та трансплантації.
Категорія: Інформагентство "Біс-news" | Добавив: DjRomcio (02.03.2012)
Переглядів: 584 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Створено DjRomcio 2008-2023