1. Не варто сприймати бажане за дійсне Не потрібно плутати любов із закоханістю. Із закоханості все лише починається, але однієї її недостатньо. На початку ми випробовуємо романтичну захопленість, нам все бачиться в рожевому світлі, все видається ідеальним, на віки, але не варто забувати, що закоханість подібна до сильного спалаху вогню: вона крихка, і може так само швидко згаснути, як і з’явилася. Потрібно, щоб закоханість перетворилася на любов. А для цього існує перевірка часом і труднощами.
2. Егоїзм і відчуття власництва Найбільші перешкоди на шляху до любові. Інколи ми любимо людину, але забуваємо, що у неї є своя індивідуальність, достоїнства і недоліки, що відрізняються від наших власних і закохуємося в якийсь ідеальний образ, наділений якостями, які нам подобаються або які маємо ми самі, або які нам не вистачає. Коли ж ми усвідомлюємо невідповідність людини і створеного нами образу, то починаємо переробляти його під свої “стандарти”, заганяти в задані нами рамки і представлення. Тому важливо інколи ставити собі питання: “Що нам потрібно в любові: кохана людина чи наші власні бажання, те, що ми хочемо від нього отримати?” Будь-яка “клітка” наших відчуттів, в яку ми намагаємося загнати кохану людину, - шлях навіть золотий і красивий - коли-небудь стане для неї тісний. І він (вона) або втече, або, навіть якщо залишиться з нами, його душа буде недоступна і закрита від нас. Інколи треба зробити вибір між нашою вигодою і любов’ю і… полюбити заради самого кохання.
3. Небезпечно прагнути бути коханим за будь-яку ціну Інколи ми опускаємося до приниження і “заради любові” втрачаємо власну гідність, забуваємо про свої мрії, про власний шлях і сенс життя. І ради чого? Ради жалюгідних крихіток, які перепадають нам зі столу, — трошки тепла, крапельку відчуттів, трохи грошей?.. Чи не дуже велика ціна для маленького людського щастя?
4. Шукати не те, що нас роз’єднує, а те, що об’єднує Бо любов триватиме настільки довго, наскільки сильно буде об’єднуюче. І ніщо так сильно не об’єднує в любові, як прагнення розділяти одні мрії, одні ідеї і пригоди - і ради них битися і долати труднощі. І навпаки якщо ніщо не об’єднує або об’єднуюче нікчемно мале, чи не варто задуматися, чи любов це?
5. Стати дзеркалом один одного Бо завжди має бути хтось, хто не дасть нам опуститися нижче за власну гідність, хто нас не обманюватиме і завжди покаже правду, якою б вона не була. І в той же час, хто покаже нам найпрекрасніші і сокровенніші достатки, такі наші здібності і достоїнства, про які часом ми і не здогадуємося.
6. Самопідтверджуюче пророкування Якщо ми щиро любимо, то навіть при найстрашніших недоліках, завжди в людині можна і потрібно знайти щось світле і добре. У психології існує поняття самопідтверджуюче пророкування. Суть його в тому, що якщо ми думаємо про близьких людей краще чим вони є насправді, то вони поступово стають кращими. Якщо, навпаки, недооцінюємо їх, то вони зміняться в гіршу сторону. Тому найвірніший спосіб змінити людину в кращу сторону — не в тому, щоб помічати і говорити їй про помилки і недоліки, а навпаки відноситися до неї так немов вона вже володіє бажаними позитивними якостями.
7. Долати рутину в коханні Любов зміцнюється і підтримується часом через маленькі і незначні деталі. І як часто найменші речі (про яких ми несправедливо забуваємо) — квіти або поцілунок, спогади дорогих моментів і романтика, знаки уваги і турбота — дозволяють показати один одному силу любові.
8. Зробити перший крок назустріч У розбіжностях і сварках і не проявляти наші “особливості”, які здатні привести коханого або кохану в сказ. Якщо друга половина знаходиться у поганому настрої, депресії, смутку, втомі, перевантаженості роботою або проблемами, то самому не потрапляти під дію, а навпаки, робити всі можливі і неможливі заходи по усуненню цих достатків.
Все це може принести плоди, якщо зрозуміти одну велику істину: для любові потрібні двоє, потрібні обопільні зусилля обох сторін.