Фестиваль української повстанської та патріотичної пісні "ГАЙДАМАКА. UA" присвячений 20-ій річниці "Студентської революції на граніті" та усім борцям за волю та Незалежність України. Гасло фестивалю «об’єднання усіх патріотичних сил України». Місто Ірпінь - недалеко від Києва. Фестиваль планується триденний, тому для всіх гостей міста буде організовано наметове містечко. вхід: 50 грн. на три дні без намету 80 грн. на три дні з наметом
Орієнтовна програма: http://ostbar.com.ua/news.php?pg=0&id=479 Як добратися: http://ostbar.com.ua/news.php?pg=0&id=482
Програма фестивалю складається із виступів музичних гуртів та виконавців, у репертуарі яких є пісні на патріотичну тематику (велика музична сцена), а також із виступів кобзарів, бардів, поетів, лірників та казкарів (літературна сцена) та відкритих лекцій відомих громадських діячів.
Нагадаємо молоді недалеку історію власної країни. 2-го жовтня 1990р. на холодному граніті Жовтневої площі, студенти розбили намети та розгорнули гасла «Я голодую». Та розпочали першу революцію в світі, в назві якої був прикметник «студентська», - Студентську революцію на граніті. Студенти не вимагали гуртожитків чи безкоштовної освіти, не вимагали змін в навчальному процесі чи відставки ректора. Студенти вимагали докорінних змін в усій державі. Ось їх вимоги, що були передані до Президії Верховної Ради: * націоналізація майна Компартії України та ВЛКСМ; * перевибори Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі; * недопущення підписання нового Союзного договору; * проходження військової служби юнаками-українцями на території України; * відставки голови Ради Міністрів УРСР. Молодь вимагала кращого майбутнього для себе та своїх дітей, майбутнього без комуністичного ладу, без цензури та без авторитаризму. Активістам Української студентської спілки та Студентського братства вдалось зібрати під своїми гаслами чи не все активне студентство України. Вперше об’єднались студенти Львова та Донецька, Києва та Одеси. Вперше студенти виступали з трибуни Верховної Ради, зачитуючи свої вимоги, що транслювались по ефіру УТ-1. Після чого молодь підтримали не лише вищі навчальні заклади, а й заводи, фабрики та все інше населення нашої країни. Саме студенти нанесли перший удар по стіні комуністичного устрою України, саме студенти здобули нам незалежність та свободу. Верховна Рада була змушена прийняти резолюції щодо виконання вимог голодуючих студентів. Так здобувалась Незалежність України…
|